Поради по догляду за тваринами

Мета читання казок в дитячому саду. Конспект НСД по мовному розвитку в середній групі. Читання казки «Зимовище звірів. Підготовка до сприйняття

конспект безперервно освітньої діяльності по реалізації освітньої галузі «Мовний розвиток» (Читання художньої літератури) в середній групі компенсує спрямованості.

Тема «Народна культура і традиції». читання російської народної казки «Чудові лапоточкі».

Автор: Рогачкова Тетяна Миколаївна, вихователь МБДОУ «Дитячий садок комбінованого виду №15», місто Снежинськ Челябінської області.
Опис матеріалу: Пропоную вашій увазі конспект безпосередньо освітньої діяльності по реалізації освітньої галузі «Мовний розвиток» (читання художньої літератури) на тему «Народна культура і традиції». Даний матеріал підходить для вікової категорії дітей дошкільного віку 4-5 років. Діти на занятті вчаться слухати казки, робити висновки за змістом, продовжують знайомство з предметами старовини.

мета:продовження знайомства дітей з предметами старовини.
завдання:
освітні:
Продовжити знайомити дітей з творами усної народної творчості через читання російських народних казок.
2. Розвиваючі:
Розвивати уміння дітей розуміти образний зміст і ідею казки, бачити взаємозв'язок між змістом і назвою твору.
3. Виховні:
Виховувати вміння дітей слухати казку уважно, не перебивати читає вихователя.
4. Мовні:
Зв'язкова мова:
Продовжувати вчити дітей відповідати на питання по тексту, складаючи граматично правильні пропозиції.
словник:
предметний - лапоточкі; постоли; хата; пан; кучер; тятенька, матінка
ознаки - чудові, глибока (річка), високі (берега);
дієслівний - умаялся, сплів, понесло.
граматика:
активізувати словник по темі. Вчити узгоджувати слова в реченні в роді, числі, відмінку, числівники з іменником.
Звукова культура мовлення: розвивати слухову зосередженість дітей.
Методи і прийоми:
практичні:
Несподівана поява личаків в групі; слухання казки;
наочні:
розглядання картинок до твору.
словесні:
Повторення назви і героїв казки.
матеріали: постоли, книга, картинки та ілюстрації до твору.
Індивідуальна робота: заохочувати емоційні реакції на казки.
Попередня робота: розглядання енциклопедій, картинок із зображенням предметів старовини.

Хід заняття:

Коли багато домашні школярі вперше приходять до власних праць Шарлотти Мейсон, їх турбують деякі з книг, які вона використовує. Її учні читають казки, міфи, Плутарх і Беовульф. Важливо розуміти, однак, що члени мають право робити заміни для своїх сімей. Ми маємо намір спробувати навчити себе і інших в тому, що стосується причин, за якими міс Мейсон включає ці матеріали. Більш повне розуміння її мислення корисно, чи згодні ми з її вибором чи ні. Принципи її вибору казки можуть бути застосовані до інших книг, які прийнятні для тих сімей, які не можуть використовувати казки.

У групі лунає гучний тупіт і через двері з'являються постоли.
вихователь: ой, хлопці, хтось взуття втратив! Чия це взуття?
Діти з'ясовують, що це взуття не їх. Вихователь запрошує всіх сісти у коло і розглянути загадкову взуття.
вихователь: Хлопчики і дівчатка, це постоли. Раніше, за старих часів люди не носили кросівки, туфлі або черевички. А взували постоли. Їх плели собі люди з соломи. А я знаю казку про лапоточкі. Хочете послухати?
Відповіді дітей (так, хочемо послухати). Вихователь читає казку.

Деякі християни, з іншого боку, розмірковують над цими виборами, тому що вони навчилися розглядати Елсі Дінсмор як стандарт для «прекрасної християнської літератури». Перше місце займає акцент, на якому він належить, на якість письма. Другий залишає нас в залежності від моралі, яку автор приписує історії. Наприклад, Біблія була б прекрасним стандартом. І в Біблії є розповіді про добрих і злих царів, про благородних жінок і повій. Ми читаємо про занепалих жінок, які виросли з їх полеглих держав, і тих, хто цього не зробив.

Жив-був в одному селі мужик Іван. Задумав він брата Степана в далекому селі провідати.
А день був жаркий, дорога курна. Йде наш Іван, йде - втомився.
"Дійду, - думає, - до річки; там водички поп'ю, відпочину ".
Приходить він до річки, а на березі сидить незнайомий старичок. Постоли свої зняв, під берізку поставив, сидить, закушує. Попив Іван води, особу умив, підходить до дідуся:
- Ти, дідусь, чи далеко зібрався?
- Далеко, милий. Я в Москву йду. Здивувався Іван:
- В Москву? Пішки? Так ти, дідусь, півроку протопавши!
А дідусь відповідає:
- Ні, милий, чи не півроку. Я собі постоли сплів. Чи не прості вони, чудові. Обуюсь в них, - ноги у мене самі і побіжать.
Посиділи вони поруч, поговорили; потім дідусь ліг під берізку і заснув. А Іван думає:
"От би мені такі постоли! Зніму-ка я свої та обміняюся з дідом. У чудових личаках я до брата-то миттю добіжу ".
Зняв він свої личаки, під берізку поставив, а дідові-то узяв потихеньку так взувся.
Тільки він взувся - як підхопило-то нашого Івана, перекинувся в повітрі, та й понесло по дорозі! Біжить він зі всіх ніг. Перелякався, кричить:
- Ноги, ви куди? Стійте!
А постоли так його і несуть. Не може Іван зупинитися.
Підбігає він до села, де брат живе. Ось і будинок брата. Влітає в сіни, - відро перекинув, на мітлу наскочив, та й повалився на купу сухих віників. Лежить, ногами в повітрі базікає.
"Ой, - думає, - біда. Погано я зробив, чуже добро без попиту взяв. Треба скоріше личаки скинути! "
Розв'язав він постоли, скинув з ніг -вони і зупинилися. Соромно стало Івану.
"Як же це я-дідуся-то образив? Ой, недобре! Стану повертатися - віддам йому його постоли. Ну, а вже тепер в хату піду ".
Входить він у хату, постоли в руках несе. А в хаті гості сидять, пригощаються за столом. Побачили Івана і сміються:
- Ти що це: босою йдеш, а личаки в руках тягнеш? Відповідає Іван:
- А ці личаки мені, братці, тісні, ногам боляче. Я і зняв.
Сів він за стіл. А поруч з ним сусід Аким. Подивився Аким на лапоточкі. Думає: "Ех, мені б ці личаки якраз впору були. Обміняюся-ка я з Іваном ".
Взяв Аким чудові лапоточкі, свої на їх місце поставив, вийшов на ганок, сів та взувся.
Тільки взувся - тр-р-рах! - знесло його зі сходів і понесло по селу. Біжить-біжить, біжить-біжить, зупинитися не може. Злякався Аким, кричить:
- Люди добрі, ловіть мене! Зупиніть мене! Мчить він повз своєї хати. А назустріч йому сини вибігають. Зупинилися хлопчики у дороги, дивляться на батька, питають:
-Тятенька, ти куди пострибав-то?
А Аким кричить:
- Додому біжу! А хлопчики знову:
- Та що ти, тятенька? Будинок-то он де стоїть, а ти куди ж це біжиш?
На щастя, тут величезна береза \u200b\u200bстояла. Підбіг до неї Аким, обхопив її руками і середовищем її так і крутиться, так і крутиться. Кричить синам:
- матінка швидше кличте!
Побігли хлопчики додому, заплакали зі страху. кричать:
- Матінка, біжи швидше на вулицю! Там тятенька з глузду з'їхав, - навколо берези так і ганяється, так і ганяється!
Побігла мати на вулицю. А Яким колом берези крутиться так кричить:
- Ой, погано я зробив: чуже добро без попиту взяв. Знімай, моя мила, ці личаки швидше!
Бігає за ним дружина, личаки розв'язує. Скинув Аким личаки з ніг - ноги зупинилися. Повели його дружина і діти під руки в хату.
- Ой, умаялся! Трохи серце не лопнуло! Кидай, Меланія, постоли в кут. Завтра віднесу їх назад Івану. А вже тепер відпочивати стану.
Повалився Аким на лавку. Раптом двері відчиняються - входять пан і кучер.
- Мужичок, - каже пан, - ми на полювання ходили, - заблукали. Можна у тебе переночувати?
- Можна, пан, ночуй, - Аким відповідає. А сам ледве дихає. Подивився на нього пан:
- Та ти що, мужичок, хворий?
- Ні, пане, здоровий. Ось тільки постоли мене замучили.
- Які постоли? - пан питає. Яким розповів йому, що з ним сталося.
Пан як схопить постоли - так до дверей.
- Чи не тобі, мужику, такі личаки носити! Мені, панові, вони краще стануть в нагоді!
Відштовхнув він Якима, сам швидше узувається в постоли. Тільки взувся - як підхопило його та як понесло по вулицях! Лине пан, тільки п'яти виблискують. Перелякався він, проголосив:
- Тримайте, допоможіть, зупиніть!
А все село вже спати лягла, ніхто його не бачить. І винесло пана в поле. Стрибав він по купинах, стрибав, сотню жаб роздавив. А потім потягли його постоли в ліс. У лісі-то темно, звірі сплять, тільки ворони:
- каррр! Каррр!
У лісі річка біжить - глибока, береги високі. Не стримався наш пан - так шубовсь в воду! Немов камінь, на дно пішов. Тільки бульбашки по воді біжать.
Потонув пан. А лапоточкі-то спливли. Пливли всю ніч по річці, а до ранку припливли туди, де їх господар сидів.
Бачить дідусь, - пливуть його лапоточкі. Дістав він їх з води, на сонечку обсушити, посміявся, взувся, та й пішов своєю дорогою. Сам він їх сплів - вони його і слухаються, не біжать, коли йому не треба.

Він розповідає, що історії були вірними, як рехабіти, і тими, хто не був таким, як Аннаном і Сапфіра. Він розповідає про реальні речі, таких як Воскресіння, речі, які можуть бути реальними, наприклад притча про жінку і десяти монетах, і речі, які не є реальними, а являють собою реальні речі, такі як дерева, які обрали короля в суддях або Дракона в Одкровенні.

Шарлотта Мейсон також вважала Біблію прекрасним керівництвом при виборі літератури. Тепер Плутарх подібний Біблії в цьому, що він не називає дії свого народу добрими чи поганими, але залишає свою совість і судження своїх читачів, щоб зробити цю класифікацію. Що слід уникати і як її уникнути, - це знання як важливо для громадянина, будь то Місто Бога або його власний безпосередній місто, щоб знати, що добре, і як виконувати один і той же. Діти визнають з зароджується втомою врахована історію, як тільки її починають розповідати, але людська історія зі своїм злом і її добром ніколи не знаменує прапорів.

Физминутку
Після прочитання вихователь пропонує трохи пограти в російську народну гру «Башмачник».

Гравці стають у коло і беруться за руки, якщо їх небагато, то тримають з сусідом за кінці згорнутий джгутом носовичок. В середину кола сідає «швець», обраний лічилки. Він вдає, що шиє чоботи, примовляє: «Гарненькі ніжки, гарненькі ніжки, приміряйте чобітки!» Гравці, швидко обертаючись по колу, відповідають: «Приміряй, примір!» Після цих слів «швець» повинен, не встаючи зі свого місця, протягнути руку і «осалить» кого-небудь з кола. Спійманий і «швець» міняються місцями.
Вихователь: ай да хлопці! Добре пограли! Сподобалася гра?
Відповіді дітей (так, сподобалася!).
Вихователь: а тепер повертайтеся в коло, сідайте зручніше - перевіримо - хто ж самий уважний і пам'ятає казку?

Роз'яснення прислів'я, продовження бесіди

Яків не нападає на нас, хоча він був обраним від Бога. Ми визнаємо справедливість його власного вердикту про себе: мало і зло були днями мого життя. Ми визнаємо більш тонку цілісність іноземних царів і правителів, з якими він пов'язаний, як і в Новому Завіті. Римський Центуріон у всіх випадках є більш прекрасною людиною, ніж релігійний єврей. Діти, як і ми, повинні бачити все життя, якщо вони приносять прибуток.

У той же час вони повинні бути захищені від грубості і грубості за допомогою літературного середовища, через яку вони вчать. Міс Мейсон вважала, що дітей слід вводити в цілі книги, живі книги, думки і ідеї інших умов і культур і що їх слід вводити і дозволяти мати справу з самим матеріалом, без середньої людини вчителя або підручник, що розповідає їм, що думати. Вона вважала, що діти можуть займатися книгами самостійно, судити і робити висновки для себе.

Питання по тексту:
1. Як звали чоловіка, який вирішив відвідати свого брата Степана? (Іван);
2. Чому він надумав водички попити? (Тому що день був спекотним, і він втомився);
3. Кого Іван зустрів біля річки? (Старичка);
4. Куди зібрався дідок? (В Москву);
5. Чому дідок сказав, що до Москви він швидко дійде? (Тому, що у нього є чарівні постоли);
6. Де взяв Дідок Личаки? (Сам сплів);
7. Що зробив Іван, коли дідок заснув? (Поміняв свої постоли на постоли дідка);
8. Навіщо він це зробив? (Хотів швидше до брата дістатися);
9. Як звали брата Івана? (Степан);
10. Чи швидко дістався Іван до села брата? (Так, він побіг бігом);
11. Як зупинилися постоли? (Іван впав і зняв постоли, вони і зупинилися);
12. Чому Івану стало соромно? (Тому, що він вкрав чужу річ);
13. Що Іван сказав гостям, коли його запитали - чому він босоніж прийшов? (Вони йому малі стали);
14. Хто забрав постоли у Івана? (Яким);
15. Хто побачив, що Аким біжить і не може зупинитися? (Сини);
16. Хто врятував Якима? (Дружина);
17. Хто зайшов в гості до Якима? (Пан і кучер);
18. Хто взув личаки у Якима? (Пан);
19. Куди постоли затягли пана? (В ліс);
20. Що з паном сталося? (Потонув);
21. Куди потім поділися постоли? (Приплили самі до дідуся);
22. Чому дідок в постолах не біг, а йшов спокійно? (Тому, що він їх сам сплів, вони його і слухалися);
23. Як називалася казка, яку ми прочитали? (Чудові лапоточкі);
24. Чого вчить ця казка? (Що брат чуже не можна);
25. Чи сподобалася вам казка? Чому?
Вихователь вислуховує відповіді дітей і пропонує зробити з конструктора шафка для постолів.

Підготовка до сприйняття

Зрозуміло, вона також вважала, що дітей слід навчати хорошим навичкам як дій, так і думки з колиски. Вона вважала, що з самих ранніх моментів їм слід нагадувати про своє місце в Царстві Небесному, про те, що вони створені і повинні мати Бога, і що вони зобов'язані своїм Небесним Царем багато любові і служіння. Вона вчила, що навіть наші думки не є нашими власними, але ми повинні думати тільки думки про наших сусідів так само, як ми зобов'язані справедливо діяти в наших діях.

Мій досвід полягає в тому, що діти, що виховувалися вже, щоб мати уявлення про правильне і неправильне в своїх діях, можуть судити про правильне і неправильне в їх читанні, навіть якщо це не зазначено на них. Можливо, іноді вони суджу ще краще в цих обставинах.

Ольга Тюменцева
Конспект НСД по мовному розвитку в середній групі. Читання казки «Зимовище звірів»

мета: поглиблення інтересу дітей до художньої літератури.

завдання:

1. Освітні:

Продовжувати вчити слухати художній твір, оцінювати поведінку героїв;

Формувати вміння відповідати на питання, підтримувати бесіду;

Недавнє обговорення казок спонукало мене замислитися над цією темою дитячого судження і історій, які вони читали. Для тих з вас, хто не знайомий з цим, розповідається про непрацюючий солдата, який в серії подій типу Лампа Аладдіна потрапляє в чарівний бойовик. Вражає коробку 1, 2 або 3 рази принесе йому одну з трьох різних собак, І це не звичайні собаки. У одного є очі розміром з блюдце, у одного є очі розміром з обідні тарілки, а у одного є очі розміром з годинник в дзвоні вежа.

В історії є звичайна принцеса, і, врешті-решт, він, звичайно, одружується з принцесою. Здавалося б, солдат - герой. Однак, хоча мені завжди подобалася історія, мені ніколи не подобався герой, він ніколи не відчував, що в ньому щось є. Моя 9-річна дочка теж любить казки. Ми ніколи не обговорювали їх і не говорили про звичаї будь-яким чином, тому мені прийшло в голову, що було б корисно в цілях цієї дискусії запитати її, не прочитає чи вона «Коробка для туші» і що вона думає про це.

Активізувати словниковий запас дітей: зимовище, рубати хату, стовпи тесати, тріску дерти, стіни конопатіть;

Збагачувати словниковий запас дітей: «У страху очі великі».

Підвести до розуміння образного змісту прислів'їв;

2. Розвиваючі:

Розвивати увагу і монологічне мовлення;

Розвивати зорове сприйняття

Він починає з відсікання голови відьми за те, що він не сказав йому, чому вона хоче тінбокс, і він не знає, що вона відьма! Ну, він робить щось приємне, він дає багато грошей бідним людям, але він турбує принцесу, і він змушує своїх собак вкусити короля і королеву. Потім він одружується на принцесі, і в оповіданні йдеться, що вони дуже щасливі.

Вона зупинилася, але через тон її голосу було ясно, що вона не бачила, як такий початок закінчилося щасливим шлюбом. Ми повинні годувати розум, як тіло, добре і вільно; і чим менше ми втручаємося з травними процесами в одній області, а в інший, тим здоровішою буде життя, яку ми будемо підтримувати. Це нескінченно велика річ, цей розум людини, присутній в повноті і влади навіть для самих нудних наших учнів. Стор. 259 томи 6.

3. Виховні:

Виховувати у дітей інтерес до читання художнього твору, прагнення уважно слухати.

матеріал: скринька, книга «Зимовье звірів», магнітофон, записи музики «Казкова», «Чари», звуки паровоза, музика зверобікі, презентація до казки.

Попередня робота: Знайомство з казкою "Зимовье звірів", обговорення відмінних рис кожного героя.

Міс Мейсон часто використовує метафори їжі і процеси травлення при обговоренні освіти. Немовлята починають життя, беручи тільки рідини і спеціально підготовлену рідину. Пізніше вони починають їсти більше тверду їжу, трохи за раз, так як їх батьки переконуються, що їх тіла можуть мати справу з кожної знову представленої їжею, приховуючи продукти, які можуть викликати задуху, і нездорове. Вони вчаться займатися їжею, отримуючи їжу для їжі. Їх батьки не зупиняють їх в середині їжі і просять їх сригать їжу, щоб можна було побачити, що її правильно пережовують.

1. Стимулювання інтересу (Сюрпризний момент)

(Діти заходять в групу під музику «Казкова»)

Хлопці, ви любите подорожувати? Сьогодні я пропоную вам відправитися в казку. Але тільки на чому ми туди поїдемо? Як нам в неї потрапити? (На поїзді, літаку, пароплаві, автобусі, паровозі і т. Д.)

А може, ми побудуємо чарівний паровоз, який зможе нас доставити?

Вони не харчуються ретельно дистильованими вітамінами, позбавленими всього життя і інтересу справжньою їжі. Їм дають корисну їжу, і батьки дозволяють природним, богом даними травним властивостями піклуватися про травленні і екстракції поживних речовин.

Саме так, прочитавши матеріал, міс Мейсон подумала, що справжні книги - це їжа для розуму. Розповіді з енергією і уявою були правильної їжею для дітей - не дистильованими моральними історіями, позбавленими будь-якої іскри життя. Діти навчилися розбиратися з літературою, отримуючи літературу - відповідну для їх віку, а іноді і розумно редаговану, але все ж літературу. З огляду на правильне харчування, вона відчула, що розум дитини буде діяти на ньому належним чином, і чим більше цього правильного харчування, тим краще розум дитини зможе впоратися з більш сильним м'ясом.

Під веселу музику хлопці "будують" паровоз, взявши один одного за плечі, і їдуть. Зупинившись, закривають очі і хором промовляють: "Раз, два, три, в казку потрап".

Ось ми і приїхали в казку. Але в яку? Ви знаєте ( «Зимовье звірів»)

А щоб дізнатися, спробуйте відгадати загадки:

1. Рожева спинка, на спинці щетина, хвіст гачком, а ніс п'ятачком?

Але тверда їжа для зрілих, які завдяки постійному використанню навчилися відрізняти добро від зла. Казки - не зовсім тверда їжа, але вони підходять для молодих умів, щоб почати працювати, оскільки вони тренуються, щоб відрізняти добро від зла від постійного використання.

Додаткова інформація про казках представлена \u200b\u200bобсягом 1 з шести томів, між сторінками 151. Всього лише записка про всю ідеї неписьменних казок. Казки, як вони були написані, були досить жахливо. Ці історії також іноді мають в них біблійні теми, наприклад, нагадуючи мені про Йосипа як про найбільш зручною, але потім переслідуваним брата, Естер вибирається з «простих людей», щоб бути королевою і т.д. Викликає занепокоєння те, що деякі діти можуть ототожнювати себе з «антигероями». Існує багато мовного багатства в казках Грімма і Ланга, багатство, яке втрачається в інших версіях.

2. Великий, рогатий, мукає, хвіст мітелкою?

3. Хвіст з узорами, а чоботи зі шпорами, рано встає, голосно пісні співає?

4. М'які лапки, на лапах царапки, ходить легко, любить молоко?

5. І в спеку і в холод носить шубу він?

6. Хто взимку холодної, ходить по лісі голодний?

Молодці, всі мої загадки відгадали. Ви дізналися, з якої казки герої (відповіді)

Якщо вам все ще незручно деякі з жахливих історій, ви можете просто вибрати, щоб читати «безпечні» в цих колекціях. Можуть бути і ті, хто не знає, що Консультант вказав на своїх сайтах. Розвиток уяви також не є головним об'єктом читання казок; це було б безглуздо, оскільки діти мають активну уявою. Те, що ми хочемо, щоб діти робили, - це розвиток морально-здорового уяви або, щоб позичити титул з фантастичною книги, «освічене уяву».

Фрай робить відмінне заяву про те, що, на мій погляд, об'єднує ідею про те, що є інші причини для казок і для тих, що не були окроплені: «Ніхто не може вільно говорити, якщо він не знає, як використовувати мову, і такі знання не є подарунком: його потрібно вивчати і працювати ». Ці казки служать відмінним крокуючим знанням мови і відрізняються від зла в навколишньому світі.

2. Підготовка до сприйняття

(Звучить музика «Чари»)

Хлопці, ви чуєте музику? Цікаво, звідки вона?

Хлопці, подивіться, тут є чарівна скринька. Що ж в ньому? (Вихователь дістає скринька). Вимовляє слова:

Раз, два, три, Чарівна скринька,

Що-небудь нам подаруй!

(Вихователь виймає зі скрині дитячу книгу)

Прагнення до серця чесноти: як класичні розповіді пробуджують модне уяву дитини Віген Гуроян обговорюють роль фантазій і казок у розвитку християнського характеру. Ця цитата з книги про Джорджа Макдональда, який написав «Мудра жінка», «Принцеса» і Гоблін і багато інших історії: Уява - це сила відкриття, а не сила творити. Остання здатність він залишив тільки Богу. Швидше, для нього уяву - це сила сприйняття, світло, який висвітлює таємницю, яка прихована під видимої реальністю: вона здатна «бачити» в самій природі речей.

Хлопці, а що це? (Книга) А що ж з нею потрібно робити (читати)

(Діти сідають півколом.)

3. Читання казки «Зимовище звірів»(Читання казки супроводжується показом ілюстрацій ІКТ)

Про що розповідається в казці? (Про те як звірі будували зимовище)

Як ви зрозуміли, що означає слово «зимовище»? (хата)

Для чого звірі побудували собі будинок? (Щоб жити, замовити)

Розум, стверджував Макдональд, не може розпізнати таємницю або зрозуміти моральну критичність світу. Оскільки розумного розуму потрібні очі, щоб бачити, тому розум потребує уяві, щоб споглядати таємницю і сприймати справжнє якість речей. Уява бере розум на поріг таємниці і моральної істини і розкриває їх як такі. Прочитайте серію повідомлень в блогах про цю книгу, починаючи.

Будь ласка, прочитайте всі ресурси, необхідні для прийняття обґрунтованого рішення, а потім з молитвою вирішите, що найкраще підходить для вашої родини і того, де ви знаходитесь. Не соромтеся бути гнучкими і налаштовувати те, що вам не підходить. Якщо ваша дитина дуже чутливий або не готовий, або вам незручно, тоді зачекайте і використовуйте книгу в більш пізньому віці. Шарлотта Мейсон вважала, що казки чудові для дітей, але якщо у вас є сильне відраза до них, то не використовуйте їх.

Хто що робив?

(Бик «стовпи тесав» - вирівнював колоди;

баран «тріску дер» -Дрібні колов дерево на друзки;

свиня «глину місила», цеглу клала;

кіт мох носив, «стіни Конопатити» -затикал щілини в стінах;

півень дах крив.)

Що значить «рубати хату»? (будувати будинок)

Що трапилося одного разу? (Прийшли вовки)

Як звірам вдалося врятуватися? (Звірі злякали вовків)

Вам сподобалася казка?

Зраділи звірі, що врятувалися від вовка і на радощах слали веселитися, танцювати. Хлопці, давайте і ми з вами порадіємо за звірів і трохи потанцюємо.

4. Фізкультхвилинка -танец (Під музику діти виконують руху)

5. Роз'яснення прислів'я, продовження бесіди.

Є таке прислів'я: «У страху очі великі» як ви її розумієте? (Страшно, коли не знаєш правди, від страху все здається перебільшеним, жахливим).

Про кого можна так сказати в нашій казці? (Про вовка)

Що здалося вовку?

Я прочитаю про це ще раз (читаємо казку ще раз уривок про вовка)

Отже, хлопці, не треба боятися того, чого насправді немає.

Ну що хлопці, в гостях у казки ми побували, казку шанували, а тепер нам пора повертатися в дитячий сад.

Давайте закриємо очі і вимовив слова: "Раз, два, три, з казки виходь".

(Будується паровоз, на якому хлопці повертаються в групу.)

6. Підсумок заняття.

Хлопці, давайте згадаємо, де ми сьогодні були? (В казці) Що робили? (Читали казку) Яку казку читали? ( «Зимовье звірів) Навіщо потрібні книги? (Щоб дізнаватися багато нового і цікавого) Чи сподобалося вам сьогодні подорожувати? Чи важко було відповідати на питання? Чому?

(Вихователь підводить підсумок)

Якщо вам сподобалося, то візьміть книжку, на якій смайлик посміхається. Якщо не сподобалося, то візьміть сумний смайлик (діти беруть смайлики і пояснюють свій вибір).

Завантаження ...